Seviye 1

Okuma parçalarında anlamını görmek istediğiniz İngilizce kelimelere tıklayın / dokunun. Ayrıntılı bilgi

İster İngilizce öğrenmeye yeni başlayan deyin ister başlangıç seviye İngilizce, isterseniz de sıfırdan İngilizce; burada İngilizce bilmeyenler ve bunu kabul edebilenler için çok faydalı ve etkili bir yol haritası bulacaksınız. Aşağıdaki bağlantıları sırasıyla takip ederseniz sağlıklı bir ilerleme sağlayabilirsiniz.

 1. Dil öğrenmeyle ilgili korkular ve önyargılar (video)
 1. Temel Kavramlar
  • Cümle Yapısı: İngilizce cümle yapısı hakkında olmazsa olmaz kısa bilgiler
   • Özne: Öznenin tanımı, örnekler, bu öğenin İngilizce’deki yeri ve cümledeki konumu
   • Fiil: Fiilin tanımı, örnekler, bu öğenin İngilizce’deki yeri ve cümledeki konumu
   • Nesne: Nesnenin tanımı, örnekler, bu öğenin İngilizce’deki yeri ve cümledeki konumu
  • Kişi Zamirleri
 1. 3- En yaygın İngilizce kelimeler:
 1. Geniş Zaman (Present Simple)
 1. Okuma Parçaları: Giriş seviyesinde düzenlenmiş bu çok basit hikayeleri fazla bir kelime bilgisine sahip olmadan okuyabilirsiniz çünkü bu çalışmalar görsel ağırlıklı ve seslendirmeli. Her birinin sonunda testler var. Bu aşamayı da başarıyla geçerseniz İngilizce’ye sağlam bir giriş yapmış olacaksınız.
 1. Şimdiki Zaman (Present Continuous)
 1. Okuma Parçası
 1. Geçmiş Zaman (Past Simple)
 1. Okuma Parçaları
 1. Dinleme: Bu kadar çalışma sonunda dinleme yetiniz de gelişmiş olacak ve işte bu bölümdeki dinleme testleriyle seviyenizi ölçebileceksiniz.
 1. Seviye 2

Liste kısa görünebilir ama kapsamı çok geniş. Birkaç gün içinde sular seller gibi İngilizce öğrenebileceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Azimli olmanız ve çalışmanın devamını sağlamanız gerekiyor. Yukarıdaki aşamaların herhangi bir noktasında kafanıza takılanlar olursa aradığınız konuları sitemizde bulabilirsiniz. Mesela çoğu kişi bilir diye düşünerek kelime türleri konusunu buraya dahil etmedim. İhtiyacı olan varsa bu konuyla ilgili detaylı bilgi sitemizde mevcut.